İSTANBUL BİLİŞİM VADİSİNDE YERİMİZİ ALARAK TEKNOLOJİK GELİŞTİRMELERİMİZE HIZ KAZANDIRIYORUZ
HABER DETAYI

İSTANBUL BİLİŞİM VADİSİNDE YERİMİZİ ALARAK TEKNOLOJİK GELİŞTİRMELERİMİZE HIZ KAZANDIRIYORUZ

İstanbul Bilişim Vadisinde Yerimizi Alarak Teknolojik Geliştirmelerimize Hız Kazandırıyoruz

İstanbul Bilişim Vadisinde Yerimizi Alarak Teknolojik Geliştirmelerimize Hız Kazandırıyoruz

2 Mayıs 2023

DİAS Şirketler Grubu iştiraki olan Atlastek Teknoloji Bilişim ve İnovasyon A.Ş., yazılım ve donanım teknolojik çözümlerine hız ve değer katmak üzere Türkiye’nin mega teknoloji koridoru olan Vadi İstanbul yerleşkesindeki Bilişim Vadisi’nde 1.500 m2’lik alanda yerini aldı.
Alanında uzman yazılım ve teknoloji ekipleri ile ürün izleme ve takip teknolojilerini; veri güvenliğini gözeterek tam, doğru ve ölçeklendirilebilir şekilde tasarlamakta olan Atlastek, bu süreçte Bilişim Vadisi’nin teknoloji ekosisteminden faydalanacaktır.
Konu ile ilgili açıklama yapan DİAS Şirketler Grubu CEO’su Metehan OĞUZ ar-ge ve inovasyon çalışmalarında teknoparkların çok büyük öneme sahip olduğunu vurgulayarak “Akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği yenilikçi teknolojilerin bir arada olduğu Bilişim Vadisi’nde; güvenli takip edilebilir, izlenebilir ve denetlenebilir sistemler sayesinde teknoloji odaklı stratejik iş geliştirmelerle yatırımlarımıza hız kazandırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda, dijital dönüşüm odaklı çözümlerimizde akademik iş birliklerinden yararlanarak fiili uygulamalarla; eğitim, gelişim ve sosyal açılardan önemli fırsatlar elde edeceğimizi ve bu fırsatları Grup projelerimize entegre ederek inovasyon çalışmalarımıza değer katacağımızı düşünüyorum. Grup misyonumuz çerçevesinde sektöre yön verecek yüksek teknolojili stratejik yatırımlarla Atlastek; Bilişim Vadisi’nin teknolojik ekosisteminden güç alarak yazılım ve donanım çözümleri çalışmalarımızı aktif şekilde yürütecek, teknoloji ve inovasyon eksenli projelerimizin temelini oluşturacaktır.” dedi.